W dniu 15.11.2016 odbyło się zebranie wiejskie sołectwa Szubin-Wieś. W zebraniu uczestniczył inwestor firmy SDI Networks Mikołaj Szczepański, który przedstawił propozycje dotyczące przyłączenia dostępu do internetu w technologi światłowodowej oraz związane z tym korzyści dla mieszkańców naszej wsi.

Dzielnicowy Krystian Fojutowski przypomniał mieszkańcom Szubina-Wsi o konieczności posiadania numeru na budynku mieszkalnym, a jeżeli to możliwe to nazwę ulicy oraz miejscowości, co znacznie ułatwia odnalezienie adresata. Dzielnicowy pozwolił sobie zwrócić uwagę na to kogo wpuszczamy na swoją posesję i prosił aby być czujnym w szczególności w porach kiedy nadchodzi zmierzch. Nadmienił również, że czujność sąsiedzka w dzisiejszych czasach jest bardzo przydatna.

Na zebraniu była również mowa na temat istniejącej już strony internetowej naszego sołectwa, www.szubinwies.pl , która jest nieodpłatnie zaprojektowana i utworzona oraz utrzymywana wraz z domeną przez firmę InterMan Jerzy Ostrowski.

Przedstawiono również postęp prac zmierzających ku wybudowaniu wiaty na placu zabaw.

Na zebraniu również padł pomysł zainstalowania kamer monitoringu na placu zabaw w celu podniesienia bezpieczeństwa z możliwością podglądu na stronie internetowej sołectwa www.szubinwies.pl.

Mieszkańcy zgłaszali problemy związane ze złym stanem dróg w naszym sołectwie, oraz prowadzone były rozmowy dotyczące istniejącej przebudowy drogi pomiędzy drogą nr 246, a skrzyżowaniem z ulicą Wiejską.powrót do poprzedniej strony